Jak w wielu nadmorskich kurortach tak i w naszej przepieknej miejscowości Sarbinowo znajdują się zabytki warte odwiedzenia. Fani architektury, historii znajdą w Sarbinowie kilka wyjątkowych miejsc, które zapamiętają na długo. W artykule przedstawię trzy zabytki warte odwiedzenia w naszym mieście. Przejdźmy w takim razie do konkretów. 

Sarbinowo kosciolUdając się do Sarbinowa w wolnej chwili kiedy nie korzystasz z uroków plaży, lub najzwyczajniej w świecie słońce zostało zakryte przez chmury, warto zwiedzić stary mur oporowy w Sarbinowie. Konstrukcja powstała w 1910 roku, by uratować nasze miasto przed pochłonięciem jej przez niezwykle potężny żywioł z którym graniczymy. Może porywało coraz większe części naszych plaż i ziemi. Narodziła się koncepcja obrony przed Bałtykiem i mieszkańcy zbudowali mur ochronny w wzdłuż plaży. Mur ten dzisiaj jest fundamentem naszej promenady w Sarbinowie o które możesz przeczytać tutaj

Kolejnym niezwykle cennym zabytkiem naszego miasta jest neogotycki kościół w Sarbinowie. Niezwykłe dzieło architektoniczne z przepięknymi witrażami. Kościół został wybudowany w XIX wieku. Kościół był wielokrotnie remontowany jednak pomimo tego część wyposażenia pozostała oryginalna. Takimi elementami są chrzcielnica oraz dzwony w wieży kościoła. 

Trzecim ważnym dla Sarbinowa zabytkiem jest "Zabytkowa chałupa". Obiekt ma konstrukcję szachulcową co jest nie lada gratką dla fanów dawnej architektury. Dom został wybudowany w 1804 roku. Ściany są wykonane w konstrukcji szachulcowej z drewna dębowego. Dach chaty jest wykonany z czciny. 

Sarbinowo jest niewielkim miasteczkiem, lecz pomimo tego posiadamy długą oraz bogatą historię, którą możesz odkryć jeśli tylko starczy Ci czasu.